1. YAZARLAR

  2. Salih BEŞKARDEŞ

  3. Adilcevaz’da Kentsel Dönüşüme İhtiyaç Var
Salih BEŞKARDEŞ

Salih BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Adilcevaz’da Kentsel Dönüşüme İhtiyaç Var

A+A-

Süphan Dağı’nın eteklerinde, Van Gölü havzasının en güzel sahillerini içerisinde barındıran, yeşil ile mavinin kucaklaştığı ve sahip çıkılması halinde geleceği parlak görünen, bölgenin en güzel yerlerinden biri olan Adilcevaz’da acilen kentsel dönüşüme bir ihtiyaç vardır.

Göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmaların yanı sıra alçak gönüllüğü, samimi ve kucaklayıcı tavırlarıyla taraflı ve tarafsız herkesin sevgisini kazanan Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy’un en büyük projem ve hayalim dediği, ilçedeki kentsel dönüşüm projesine her Adilcevaz sevdalısının elinden geldiği katkıyı sağlaması kaçınılmazdır.

İlçemizin gelişip kalkınabilmesinin en önemli ayaklarından birisi çarşı merkezinin mutlaka bir kentsel dönüşüm çalışması ile modern bir hale getirilmesidir.


TALİHSİZLİĞİMİZİ ORTADAN KALDIRMAK BİZİM ELİMİZDE

Adilcevaz’ın bu çalışmaya her şeyden önce çok ama çok ihtiyacı var. 2011 yılında Erciş’te meydana gelen üzücü deprem sonrası, depremden en çok etkilenen yerlerden biriside Adilcevaz oldu. Ancak Erciş’te bir kentsel dönüşüm projesi başlatılmasına rağmen, ilçemizde herhangi bir çalışmanın olmaması Adilcevaz’ın talihsiz bir kaderi olsa gerek.

Fakat bu talihsizliği ortadan kaldıracak güç bizim kendi elimizdedir. Başkanımızın çok önem verdiği bu büyük projeye hepimiz katkı sağlamalıyız. Bu konuda esnafından en üst seviyedeki bürokrasimize kadar herkesin elini taşın altına koyarak, hep birlikte bu projenin bir an önce hayata geçirilebilmesi için başkanımızın arkasında bir güç oluşturmamız gerekmektedir.

İlçemize yeni atanan Kaymakamımız Arif Karaman ile birlikte Belediye başkanımızın güzel bir uyum içerisinde hareket ettiklerini görmekteyiz. Sayın Kaymakamımızın da bu güzel ilçe için başkanımızla birlikte yapılacak projelerde el ele, gönül gönüle beraber hareket etmeleri halinde bu güzel ilçemizi kalkındıracaklarından şüphemiz yoktur.


HERKES BU PROJEYİ SAHİPLENMELİ

Çarşımızda bulunan işyerleri ilçemize yakışmayacak bir durumdadır. Bu çarşı, acilen kentsel dönüşüm projesiyle yenilenmelidir. Başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz’ün de desteğini alarak ilçemizde bu çalışmanın acilen başlatılmasını sağlamalıyız.

Adilcevaz’ı köy görünümünden kurtarıp, modern kente dönüştürecek bir dönüşüm projesine ihtiyacımız var.

Adilcevaz'ı seven, bu güzel ilçenin gelişmesini isteyen, geleceğini kendine dert edinen herkes, bu projeyi sahiplenmeli ve bu projenin bir an önce faaliyete geçmesi için kendisini sorumlu hissetmelidir.

Adilcevaz’ın hali beni mutlu etmiyor diyenler, çocuğumun çok daha modern bir kentte yaşamasını istiyorum diyenler,  ben köyde kasabada değil, kentte yaşamak istiyorum diyenler,  bu proje için el ele vermeli ve büyük kentsel dönüşümün mimarları olmalıdır.

Herkese; konumuna, gücüne, beynine göre bu projede paylar, görevler düşebilir.  Önemli olan bu projeye olan ihtiyacı görmektir.  Eğer bu dönüşüm ihtiyacını görebilirsek, dönüşüm kendiliğinden başlamış demektir.


RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARINA SAHİP ÇIKILMALI

Ayrıca şunu da belirtmekte yarar olacağını düşünüyorum. Yıllar önce ilçemizde Recep Tayyip Erdoğan ismiyle yeni bir bulvar açıldı. Fakat bu bulvar her nedense bir türlü istediğimiz gibi olmadı. Yani bu bulvarı bir türlü geliştiremedik, canlandıramadık. Bu güzelim bulvarı kaderine terk etmememiz gerekiyor. Buranın canlandırılması için bazı proje ve çalışmalar yapılması gerekmektedir. İlçemizde bir hükümet konağı binasının olmaması ve ilçeye yapılacak olan yeni hükümet konağı binasının yanı sıra yapılacak kurum binalarını bu bulvara taşıyabilirsek buraya da can suyu katmış oluruz.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bulvar üzerinde bulunan arazi sahiplerinin de biraz vicdanlı olmaya davet ediyorum. Eğer bu güzel memleketin gelişip kalkınmasını istiyorsanız, arazi fiyatlarını bir an önce makul seviyeye çekmelisiniz. Aynı zaman da yap-sat yapmak isteyenlere de yardımcı olup kolaylıklar sağlarsanız bu bulvarın istediğimiz seviyeye gelmesinde en büyük katkı sizlerin olacaktır.

Bu güzel ilçenin gelişip kalkınabilmesi için herkesin kendi üzerine düşen görevi yapması temennisiyle, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu yazı toplam 2306 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum