24 Temmuz 2016 Pazar
15 Temmuz Darbe Girişimi Üzerine
Ve Millet Kazandı
Başkanın Darbeye Karşı Yiğit Duruşu
Darbeye Evet Diyenler

ADİLCEVAZ
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9   
SON YORUMLAR
Yazan: Recai Karahan
Saygıdeğer Adilcevazlılar,
Az önce annem ve babamın adını taşıyan yurda el konulduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Dört yıldır yaşadığım olumsuzluklarla mücadele etmekte olduğum hepinizin malumudur. Hamd olsun yaşatana, hamd olsun yaşadıklarım karşısın da direnme gücü verip, sabretmemi sağlayana... İnşa'Allah sonuna yaklaştım.
Kur'an ile gerçek mana da, tanıştığım günden beri sadece Allah rızasını kazanma uğraşı içinde olmuş ve öylede yaşamışım. Bundan sonra da her kim ne derse desin... Her ne olursa olsun beni bu yaşam tarzımdan bir adım bile attıramayacaktır. Bilir ve inanırım ki, "Allah'a güvenip dayananlar korkuyu tadmayacaklardır. Mahsun ve mahcup olmayacaklardır. Kazanan da onlar olacaklardır."
Sevgili kardeşlerim... Bugüne kadar yaptığım faaliyetlerin hiç birinden ne pişmanlık ne de mahcubiyet duymuyorum.
Mehmet Kamile Karahan öğrenci Yurdunun oluşması nasıl oldu? Yurdun açılışında açıklamıştım. Çarşıda kalabalık olan dostlarla oturuyorduk, yaşlı olan amcamız yanımıza geldi. Benimle konuşmak istediğini söyleyince kalktım. "Bizim komşunun evinde kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor" dediğinde dehşete kapılmıştım.Hemen araştırdım, ev verilmediği için öğrenciler ayrı ayrı kapılardan girseler de aynı bahçeye açılan evde kalıyordu. Zamanın kaymakamı Ömer Faruk bey, Belediye başkanı Selim Arışbaş'ı haberdar ettim. Kaymakam bey "Yurt yapımı için müracaatlarının olduğunu fakat yatırım programına alınmadığı" devlet adamına yakışır şekilde izah etti.
"İnşa'Allah ben yapacağım." dedim ve harekete geçtim. Arsayı babam bağışladı binanın yapım giderlerinin tamamına yakınını ben karşıladım. Devreye giren cemaat mensubu tanıdıklar vasıtasıyla, bu işlerin işletmeciliğini iyi yaptıkları iddia edilen ve o günlerde oldukça revaçta olan cemaate... Yetkililerin de onayını alarak tapuyu olduğu gibi devrettik.
Cemaatle başkaca ilişkim olmamıştır. Hatta verdiğim öğrenci burslarını, dağıttığım ramazan erzaklarını kendilerin vasıtasıyla dağıtmasını yönünde telkin ve tekliflerde bulunmuşlarsa da, tarafımdan reddedilmiştir.
Sadece zavallı kul alan ben, insanımıza hep yakın yaşadığımın bilindiğini de bilmekteyim. Adilcevaz da, her mahalle de, her köyde yaşayana aynı duygu ve yakınlık içinde olduğumu bilmektesiniz. Siyasetten uzak durduğumda hafızalarınızda saklıdır. Adilcevaz da, bütün kurumlara, derneklere, cemaatlere aynı mesafede olduğumu ve bu yerlere ziyaretlerimi, desteklerimi sorunların çözümü konusunda ataklığımı da yine Adilcevaz da yaşamakta olan herkes inanmaktayım ki, şahitlik edeceklerdir.
İslam, kalpte tasdik, dilde ikrar, yaşam da tatbikatla yaşanabilir. Mehmet Karahan İlk Öğretim okulunun yapımında veya başka bir kurum binasının yapılmasına yaptığım katkılardan nasıl pişmanlık duymuyorsam. Mehmet Kamile Karahan Öğrenci Yurdunun yapım aşamasında yaptıklarım dan da pişmanlık duymuyorum. Ayrıca bu konu da geçmişte barınmış olan bir çok gencin babasından dua ve teşekkür aldığımda hala kulaklarımın dibinde asılı durmaktadır.
Eğer yurdu üzerine emanet alanlar; devlete, millete karşı tavır içine girmekle.... Ayıp etmişlerdir, devlete ve millete karşı suç işlemişlerdir ve günahkar dırlar.
Eğer yurt için yanlış yapmışsam, Milli Eğetim'e okul yeri, Polis'e yaptığım Polis evi(Arsayı Süleyman Altay vermiş, binanın yapımının ekseriyeti tarafımdan karşılanmıştır.) v.b konusunda da yanlış yaptığım anlamı çıkar ki... Bu da insanları hayır yapma konusunda yılgınlaştırır.
İnşa'Allah yaşadığım sıkıntılar tez zamanda biter de kaldığım yerden devam ederim.
Sevgili dostlar,
Allah'ı ve insanı sevdiğini söylemek çok kolay. Allah'a güvenip dayanmak ise yürekten akıp gelendir!Allah'ı çıkarsız ve hesapsız sevmek ise yiğit yüreklere sahip olanların işidir.
O yiğit yürekler Allah'ı, hissederek yaşayanlardır. Allah'ın sevdikleri de; o, yiğit yüreklilerdir.
Allah yolundan dönmeyi, gerilemeyi düşünürsem... Bir an bile şüpheye düşersem Rabbım beni helak etsin inşa'Allah.
Allah izniyle, bu günleri de aşacağız. Devleti ve milleti bölmeye çalışanlara, halka mermi sıkanlara dün de karşı durduk, bugün de karşı durulduğundan eminim... Sizlerde emin olun lütfen!..
Yakın zamanda görüşmek üzere, inşa'Allah.
Saygı ve selamlarımı sunuyor, sağlıklar diliyorum. Muhabbetle kalın inşa'Allah.

Recai Karahan
Evladınız