23 Ekim 2016 Pazar
Bitlis Köylerinin Temel Sorunları ve Çözüm Yolları
Yazabilmek
Muharrem Ayı ve Hicret
15 Temmuz Devrimini Anlama Üzerine
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adilcevaz-Bitlis Karayolu Ulaşıma Açıldı
05 Mart 2012 Pazartesi 01:03

Adilcevaz-Bitlis Karayolu Ulaşıma Açıldı

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolların ulaşıma açıldığını söyledi.

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz yaptığı açıklamada, kar ve tipi nedeniyle kapanan Bitlis-Adilcevaz, Baykan, Güroymak, Tatvan karayolunun ulaşıma açıldığını bildirdi.

Vali Yılmaz, Bitlis-Baykan karayolunda tırların zincirsiz yola çıkmasından ve bazı araçların kayarak trafiği aksatmasından dolayı yolun bir süre ulaşıma kapatıldığını ifade etti.

Yılmaz, Çığ düşmesinden dolayı Mutki ve Hizan karayolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, "Ekiplerimiz yolları açmak için şu anda çalışma yürütüyor. Bunun dışında bütün ana arterlerimiz açık. Sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı yollarımız ulaşıma kapanmıştı. Ancak şu anda yollarımızda hiçbir sıkıntı yok. Ekipler tarafından gerekli çalışmalar yapıldı. Trafiğe kapalı yolumuz yok. İlimizde trafik normal seyrinde devam ediyor. Yollarda bekleyen araç yok." dedi.

Vali Yılmaz, kar yağışı ve tipi nedeniyle köy yollarının önemli bir bölümüne ulaşım sağlanamadığını belirtti.

Yılmaz, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini de ifade ederek, "Yolun kapalı olmasından dolayı Siirt'ten gelen bir helikopterle Mutki'ye bağlı Yazıcık köyümüzden bir hastamızı aldırdık. Hastamızı Siirt Devlet Hastanesine gönderdik. Bu akşam da Güroymak ilçemize bağlı Kolbaşı köyünden bir hastamızı alarak hastaneye ulaştırdık. Şu anda Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz, yollarda karla mücadele çalışmasını sürdürüyor." diye konuştu.

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ise kar nedeniyle ulaşıma kapanan bütün mahalle yollarının ve ana arterlerin ulaşıma açıldığını bildirdi. 

Bu haber toplam 1169 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR