25 Ağustos 2016 Perşembe
Ne Mutlu Türküm Diyene
Milletin Direnişine Bin Selam Olsun
Darbe ve Direniş
Türkiyenin NATO ve AB Açmazları
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adilcevaz-Bitlis Karayolu Ulaşıma Açıldı
05 Mart 2012 Pazartesi 01:03

Adilcevaz-Bitlis Karayolu Ulaşıma Açıldı

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolların ulaşıma açıldığını söyledi.

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz yaptığı açıklamada, kar ve tipi nedeniyle kapanan Bitlis-Adilcevaz, Baykan, Güroymak, Tatvan karayolunun ulaşıma açıldığını bildirdi.

Vali Yılmaz, Bitlis-Baykan karayolunda tırların zincirsiz yola çıkmasından ve bazı araçların kayarak trafiği aksatmasından dolayı yolun bir süre ulaşıma kapatıldığını ifade etti.

Yılmaz, Çığ düşmesinden dolayı Mutki ve Hizan karayolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, "Ekiplerimiz yolları açmak için şu anda çalışma yürütüyor. Bunun dışında bütün ana arterlerimiz açık. Sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı yollarımız ulaşıma kapanmıştı. Ancak şu anda yollarımızda hiçbir sıkıntı yok. Ekipler tarafından gerekli çalışmalar yapıldı. Trafiğe kapalı yolumuz yok. İlimizde trafik normal seyrinde devam ediyor. Yollarda bekleyen araç yok." dedi.

Vali Yılmaz, kar yağışı ve tipi nedeniyle köy yollarının önemli bir bölümüne ulaşım sağlanamadığını belirtti.

Yılmaz, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini de ifade ederek, "Yolun kapalı olmasından dolayı Siirt'ten gelen bir helikopterle Mutki'ye bağlı Yazıcık köyümüzden bir hastamızı aldırdık. Hastamızı Siirt Devlet Hastanesine gönderdik. Bu akşam da Güroymak ilçemize bağlı Kolbaşı köyünden bir hastamızı alarak hastaneye ulaştırdık. Şu anda Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz, yollarda karla mücadele çalışmasını sürdürüyor." diye konuştu.

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ise kar nedeniyle ulaşıma kapanan bütün mahalle yollarının ve ana arterlerin ulaşıma açıldığını bildirdi. 

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR
Yazan: Mihfer
Bence durum kaymakamla sınırlandırılıp soruşturmalar yalnızlaştırılmamalı, açığa alınmak işten atılmak yada hapis yatmak değildir.

Bir soruşturmanın sulh ve selameti için görevinden belirli bir süre dolayısı ile uzaklaştırıp, soruşturmayı yürütenin soruşturmayı sağlıklı ve sağlam niteliklere kavuşmasını sonucuna göre adil bir karar almasını sağlamaya yöneliktir.

Bunları yaparken, soruşturmacı evrak tahribatı, yada benzeri ikili ilişkilerin önüne geçmek istemesinden dolayı kurum içerisine yada dışında soruşturmaya konu olan bireyler ve bu bireylerin ikili ilişkilerini bilmekle yetinmemelidir, diye düşünmekteyim.

Zannımca da yukarıda ifade ettiğim gibi açığa alınmanın daha anlamlı ve sağlıklı olması ve varsa aklanacak durumları için açığa alınmanın bence bir kişiyle sınırlandırılmayıp, ilçe halkınında tahmin ettiği konular üzerinden, soruşturmaya konu edilen kişinin yanında belli kişilerinde bu süreçte açığa alınması gerekir ve gereklidir. Suçlu bulunmaları halinde bu suça karışmış ekibin kimler olduğu ve kimlerin direktifleri ile kaymakamlığın bu hale geldiğinin de bilinmesi hem kamusal hemde toplumsal vicdanlarda sorgulanmalarının önünü açacağından eminim. Kaymakamlığımız belirli bir ''aileye ve belirli kişilerin tekeline'' geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bence doğru olanı ve adil olanı savunmak gereklidir. İdareciler belli kişilerin ve gurupların altında eğilmektense, Devlet-i Aliye' nin işlerini adilce ve tarafsızca yerine getirmelidir ve getirmekte zorundadırlar.

Tabi ki taktir devletimizin idari birimlerinin aldığı kararda meşrudur. İllegal yapılarla mücadelede alınması gereken tedbirleri zamanında almayıp, bilakis bunlarla sarmaş dolaş olanların, kamusal harcamaların tespiti, kurumsal hizmetlerin gittiği yer- kişi- zaman tespitine, bireylerin şahsi ilişkilerine, detaylı istihbaratın sağlam ve güvenilir kaynaklara dayanarak detaylı incelenmesi de makbuldür. Bu gibi hadiselerin ve bu yapıların güçlenmesinde rolü olanların unutulmamalıdır ki bugün şehit olan 240 kişinin vebalinin ve ellerinin ''soruşturmaları sonucunda suçlu bulunması halinde'' boynunda olduğudur.

Lakin bu soruşturmanın sonucunda soruşturmaya konu olan kişilerin aklanması durumunda; soruşturmaya konu olan bireyin töhmet altında kalmaması da vatandaşların nezdinde bir erdem, kamunun da gerekli tedbirleri alması için yapılan usullere göre bir süreç kabul etmeliyiz.

Soruşturmanın sonucunun hak yolunca bir süreç olduğu unutulmamalı ve sonucuna göre hareket edilmesi ilçe halkından beklenmelidir.