27 Haziran 2016 Pazartesi
Milli Eğitim Bakanlığına Açık Mektup
Duanın Önemi
Erdoğan ve Muhammed Ali
Şu Bizim Yöre
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adilcevaz-Bitlis Karayolu Ulaşıma Açıldı
05 Mart 2012 Pazartesi 01:03

Adilcevaz-Bitlis Karayolu Ulaşıma Açıldı

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolların ulaşıma açıldığını söyledi.

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz yaptığı açıklamada, kar ve tipi nedeniyle kapanan Bitlis-Adilcevaz, Baykan, Güroymak, Tatvan karayolunun ulaşıma açıldığını bildirdi.

Vali Yılmaz, Bitlis-Baykan karayolunda tırların zincirsiz yola çıkmasından ve bazı araçların kayarak trafiği aksatmasından dolayı yolun bir süre ulaşıma kapatıldığını ifade etti.

Yılmaz, Çığ düşmesinden dolayı Mutki ve Hizan karayolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, "Ekiplerimiz yolları açmak için şu anda çalışma yürütüyor. Bunun dışında bütün ana arterlerimiz açık. Sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı yollarımız ulaşıma kapanmıştı. Ancak şu anda yollarımızda hiçbir sıkıntı yok. Ekipler tarafından gerekli çalışmalar yapıldı. Trafiğe kapalı yolumuz yok. İlimizde trafik normal seyrinde devam ediyor. Yollarda bekleyen araç yok." dedi.

Vali Yılmaz, kar yağışı ve tipi nedeniyle köy yollarının önemli bir bölümüne ulaşım sağlanamadığını belirtti.

Yılmaz, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini de ifade ederek, "Yolun kapalı olmasından dolayı Siirt'ten gelen bir helikopterle Mutki'ye bağlı Yazıcık köyümüzden bir hastamızı aldırdık. Hastamızı Siirt Devlet Hastanesine gönderdik. Bu akşam da Güroymak ilçemize bağlı Kolbaşı köyünden bir hastamızı alarak hastaneye ulaştırdık. Şu anda Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz, yollarda karla mücadele çalışmasını sürdürüyor." diye konuştu.

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ise kar nedeniyle ulaşıma kapanan bütün mahalle yollarının ve ana arterlerin ulaşıma açıldığını bildirdi. 

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON YORUMLAR
Yazan: Murat ÇİFTÇİ
Yazan: Adilcevazlı
Osmanlı Devleti döneminde Adilcevaz, 1550 yılında Van Eyaletine bağlı bir sancak idi, 1846 da ise aynı eyaletin bir kazası olmuştur. 1912 de Van Eyaleti ismi Van Vilayeti olmuştur. Bu düzenlemede Adilcevaz yine Van vilayetine bağlı kazadır.
Adilcevaz, jeopolitik ve jeostratejik konumu itibariyle Ahlat, Erçiş, Muradiye ve Patnos ilçelerini içine alabilecek il merkezi olmaya en layık ilçedir. Adilcevaz, Erciş ve Patnos üçgeninden müteşekkil alanda bir havaalanı yapılabilir ve bu bölge il ve ilçe merkezlerinin havayolu ulaşımı için en uygun yerdir.
Adilcevaz ülkemizin birlik ve beraberliği için de ayrıca önemli bir sembol olabilir. Zira Adilcevaz'da farklı etnik kökenli insanlar barış ve kardeşlik içinde bin yıldır yaşamayı başarmıştır.
Öte yandan Anadolu'nun diğer etnik ve dini yapılara mensup insanların her türlü güvenlik içinde yaşayabileceği bir İslam memleketi olduğunun nişanesi de burada yapılacak Cumhurbaşkanlığı yazlık köşkü ile önemli bir anlam kazanacaktır. Cumhurbaşkanlığı yazlık köşkü, Adilcevaz'da (Ahlat ta da) yapılabilir ve bu ülkemizin birlik ve beraberliği adına önemli bir sembol oluşturacaktır.
Adilcevaz lıların her türlü iletişim imkanını kullanarak başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Başbakan ve bakanlara TBMM üyelerine kurulacak il merkezinin Adilcevaz olması yönündeki talep ve dileklerini iletmelerini tavsiye ediyorum.
Not: Yazıda isimleri geçen ilçelere mensup kardeşlerimizin alınmasını istemem, onlar da bu tür talep ve dileklerini dile getirebilirler. Kuşkusuz bütün adı geçen ilçeler de bu yazıda belirtilen özellik ve nitelikleri haizdir. Hepsi değerlidir, bölgede yaşayan insanlar hep kardeştir, kardeş kalmaya devam etmelidir. Bütün güzellikler paylaşılmalıdır. Zira bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Saygı ve sevgilerimle...