1. YAZARLAR

  2. Salih BEŞKARDEŞ

  3. Daha Modern Bir Adilcevaz İçin
Salih BEŞKARDEŞ

Salih BEŞKARDEŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Daha Modern Bir Adilcevaz İçin

A+A-

Merhaba Degerli Hemşerilerim;

Yeni yazımızla yeniden sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda bildiğiniz gibi Adilcevaz belediyesi Adilcevaz’a yeni bulvar açmayı planlıyor.

Bu bulvar belediye hizmet binası önünden  başlayacak, Aldağlar mevkiinden hayvan pazarı yanından  R.Tayyip ERDOĞAN bulvarına bağlanacaktır. Belediye Adilcevaz’ın artan nüfusu ve şehir merkezinin yetersiz hale gelmesinden ve ilçedeki işyeri sıkıntısından dolayı böyle bir karar almış durumda. Belediyenin almış oldugu bu karar saygımız sonsuzdur.

Buradan yetkililere özellikle Belediye Başkanımız Sayın Adnan GÖKSOY’a ve İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa ÇİFTÇİ ‘ye bir çagrıda, bir öneride bulunmak istiyorum. Adilcevaz için her şeyin en güzelini, en iyisini yapıyorsunuz Adilcevaz için yapmış oldugunuz çalışmalarınız hep takdir toplamıştır. Büyüklerimiz sizlersiniz, en iyisini sizler daha iyi bilirsiniz. Bende genç bir kardeşiniz olarak, Adilcevaz’ın geleceğini düşünerek sizlere önerimi sunmak istiyorum.

Madem Adilcevaz’ın yeni bulvarlara ihtiyacı var, şehir merkezi yetersiz durumda, bende diyorumki; Adilcevaz Bitlis merkez gibi dar alana kendini sıkmasın. Tatvan’ı, Ahlat’ı örnek alsın, Tatvan şehir merkezini degiştirdi şuanda Tatvan Bitlis’i bile geride bırakmış durumda. Tatvan’ın şuanki merkezi gelişmeye ve büyümeye elverişli durumda, aynı şekilde Ahlat’ta merkezini daha gelişebilir uygun bir alana taşıdı. Neden Adilcevaz için böyle bir fırsat doğmasın, neden kendimizi dar alanlara hapsediyoruz, neden Adilcevaz’da gelişmesin, büyümesin.

Adilcevaz sürekli olarak hep doguya taraf  büyüyor, Adilcevaz’ın dogu kısmı yani Atatürk ve Cevizli mahalleleri civarı gelişmeye en uygun yerleşim yerlerimizdir. Modern bir şehir anlayışı için, modern bir Adilcevaz için, gelecek için, Sayın Yetkililere sesleniyorum; Madem emek veriyorsunuz, modern bir Adilcevaz düşünüyorsunuz, ozaman Adilcevaz şehir merkezini daha gelişebilir bir alana taşıyın. Adilcevaz’ın merkezi merkezde olsun, (Merkezde olsun derken, gelecegi düşünerek söyledim gün gelecek şehir merkezi olmasını tavsiye ettiğim yerler Adilcevaz’ın merkezi olacak), daha imarlı, daha gelişmiş, büyümeye elverişli Adilcevaz için şehir merkezini Atatürk mahallesine kuralım, Cevizli mahallesine kuralım fark etmez, yeterki şehir merkezimiz daha uygun yerde, daha gelişebilir alanda olsun, şehir merkezimiz daha uygun bir alanda olsunki gelecegimiz parlak olsun, Adilcevaz’ımız hep gelişsin kendini geliştirsin. Hep aynı yerimizde saymayalım, kendimizi dar alanlara hapsetmeyelim. Gelecegi düşünüyorsak, gelecegimize daha parlak bakalım…

Bu konuda sizler ne dersiniz? Takdiri sizlere bırakıyorum. Takdir sizlerindir…

Bu yazı toplam 900 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.